ANNOUNCEMENTS / DUYURULAR

T.C. BOSTON BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN 24 HAZİRAN 2018’DE YAPILACAK GENEL SEÇİME İLİŞKİN DUYURU:

Değerli Vatandaslarımız,

Yurtdısı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı olan vatandaslarımız, oylarını Baskonsoloslugumuzda 9-17 Haziran 2018 arasında hergün 09:00-21:00 saatleri arasında kullanabileceklerdir. Bu amaçla Baskonsoloslugumuzda haftasonları 2, haftaiçi 1 sandık açılacaktır.

Yurtdısı seçmen kütüğüne kayıtlı olan vatandaslarımız ABD'deki diğer misyonlarımızda, dünya çapında sandık kurulan herhangi bir temsilciliğimizde veya gümrük kapılarında oy kullanabilirler.

Oy kullanma tarihleri ülkeden ülkeye değisiklik göstermektedir. Bu itibarla, ABD dısında farklı bir ülkede oy kullanmak durumundaki vatandaslarımızın oy verilebilen temsilcilik bilgileri, tarihleri ve saatleri hakkında önceden bilgi edinmesi önemle rica olunur.

Sandık kurulacak gümrük kapılarının listesi için ise lütfen buraya tıklayınız. Gümrük kapılarında oy verme islemleri 7 Haziran 2018 Persembe günü Türkiye saati ile saat 08.00'de baslayacak ve 24 Haziran 2018 Pazar günü TSİ 17.00'de tamamlanacaktır.

Oy kullanmak için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını tasıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK), nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden biri gerekmektedir. Bu belgelerde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yer almıyorsa Baskonsolosluğumuzca düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını tasıyan nüfus kayıt örneğinin ibrazı gereklidir.

Oy kullanma islemleri için ABD veya baska yabancı makamlarca verilen kimlik belgeleri kabul edilememektedir.

Saygıyla duyurulur,

T.C. BOSTON BASKONSOLOSLUĞU


TURKISH AIRLINES NEW BOSTON CORPORATE OFFICE - As of September 1, 2015, Turkish Airlines Corporate Office has been located to downtown Boston. You can reach THY from their corporate office during regular business hours, between 9:00am - 5:30pm. Turkish Airlines, 1 International Place, Suite 3102 Fort Hill Square, Boston, MA 02110 Tel: 857-233-5718 E-mail: bosassist@thy.com